PhDr. Brigita Gašparová

Určitě vás napadá spoustu dotazů, na které vám zatím nikdo neodpověděl. Ať už bude váš dotaz jakýkoliv a bude zasahovat kteroukoliv oblast webových prezentací, vždy vám v rozumném čase odpovím. Nebojte se ptát. Otázky jsou základem úspěchu a správného porozumění.

DOTAZ dotaz zaslal   Renata "Dobrý večer, ráda bych se zeptala, jestli lze pomocí regresní terapie řešit únavu a syndrom vyhoření? Děkuji, Renata" odpověď:
Dobrý večer, únava i pocit vyhoření jsou dobrými vodítky do hlubších v podvědomí zasutých situací z minula, kdy jsme nepřežili a měli podobné povity a vyskytovaly se i podobné okolnosti jako dnes, které k těm pocitům vedly. Procházením těchto minulých událostí dochází k tzv. abreakci, tj.k přijetí negativní energie vázané k traumatu a k jejímu proměně v pozitivní. Regrese je zde velmi dobrá. Rovněž i homeopatika jako je například Aurum metallicum, Carcinosin, Phosphoricum acidum a řada dalších se vztahují k velké únavě a vyhoření, jen je potřeba diferencovat a z toho důvodu se dělá homeopatický pohovor.
Vztahový dotaz dotaz zaslal   Jaroslava Poláková "Dobrý den paní doktorko,zajímalo by mě, jestli by my i v mojí situaci mohla pomoci regresní terapie...V poslední době se u mě začaly hromadit negativní reakce bližšího okolí,i když si myslím,že zbytečné a ke konfliktu by nemuselo dojít...A hlavně už řadu let, jsem často v konfliktu s manželem hlavně kvůli synovi z prvního manželství...syn je už dospělý,s námi nebydlí,pracuje,má dívku...myslím že je slušný člověk...přesto ho manžel nemůže vystát a mě to moc trápí.Mám ještě druhého syna z prvního manželství,ale s tím problémy skoro nemá.Spolu máme dceru ,kterou miluje a ona jeho...\r\nNechtěla bych manželství rozbít,má určitě i kladné stránky,ale chtěla bych situaci vyřešit,aby se nám lépe a klidněji žilo.Je to to vůbec možné terapii spravit?\r\nVelice děkuji za váš čas a případnou odpověď,hezký den Jarka P.\r\n" odpověď:
Dobrý den, v regresi lze přijít lecčemu na kloub, a to i vztahovým potížím, takže by bylo dobré toho využít. Zároveň se člověk může ještě i odblokovat od starých traumat, tak proč ne. Jen si myslím, že problém může být širší a bylo by potřeba ho více rozebrat. Kdybyste se chtěla objednat, pohovořily bychom a zkusily najít řešení nebo alespoň směr. Při regresi netřeba nic zvažovat, naopak se člověk řídí tzv. somatiky (tělesnými pocity), které ho do minulých obsahů dovedou. V té minulosti uvidíme dotyčného člověka, jak jedná a co dělá a jak jsme tam dopadli my nebo naši blízcí. Také můžeme vidět i sebe, jak jednáme, a podle toho uvážit, zda naše jednání je produktivní a vede k harmonii nebo ne. 🙂
Agresivita u dítěte dotaz zaslal   Michaela "Dobrý den vážená paní doktorko.\r\nZe zoufalství z chování našeho syna brouzdám po internetu a hledám všemožné varianty k řešení, až jsem narazila na Váš blog.. Syn má 3 a půl roku a už jako malé miminko byl velmi dráždivý, vzteklý, impulzivní.. Což přetrvává do dnes. Vždy také velmi špatně spal, pořád se budí s pláčem a nedokáže říci proč (spí v místnosti s námi). Kolem jednoho roku všechny kousal, to pak přešlo a chvíli to bylo fajn. Postupně se to však začalo opět zhoršovat a skutečnost je dnes taková, že kopne a bouchne bez důvodu i cizí lidi, pořád chce tlouct ostatní děti, neustále mi utíká, vrhá se bez rozmýšlení do cesty.. Jinak je velmi přemýšlivý, zručný a hezky mluví. Tak vůbec nechápu proč útočí na lidi, kteří mu nic neudělali. Nastoupil poprvé do školky a bylo mi řečeno, že tam všechny tloukl, včetně paní učitelky. Takže si ho nechám raději doma, aby na to nedoplácely ostatní děti.. Já jsem přitom vždy zastávala raději vysvětlovací metody místo křiku či dávání na zadek. Abych mu nebyla špatným příkladem, ale nevím jestli to nebyla chyba. Všichni mi říkají, že potřebuje tvrdý řád a pevnou ruku.. Byli jsme s ním kvůli tomuto na neurologii, kde nám bylo doporučeno podávat B6, rybí tuk a Sedalii, ale bez úspěchu.. Za měsíc jsme objednaní na psychologii, ale už přestávám věřit že by nám tam pomohli. Byla by pro toto chování prosím vhodná léčba homeopatiky? Už jsem z toho vážně něšťastná.. Případně jakými? Moc Vám děkuji za Váš čas. Krásný den, Michaela" odpověď:
Dobrý den, paní Michaelo, homeopatika jsou pro děti dle mého nejlepší volbou, jelikož postihují zejména psychiku, emoce, ale i fyzično, a řeší tudíž CELKOVÝ stav. Pro tzv. "poruchy chování" existuje vícero homeopatik a musí se diferencovat, aby se oslovila psychika dítěte a následně celý organismus. Z nějakého důvodu to syn dělá a mělo by se tomu přijít na kloub, z čeho to pramení. Nějak, aniž vím, proč, si myslím, že tvrdý postup povede k tomu, že syn ty věci bude dělat dál naschvál a bude koukat, co Vy na to, možná by měl z Vaší reakce i radost. Vnímám, že vysvětlování sice poslouchá, slyší ho, dokonce by i chtěl poslechnout, ale pak udělá stejně to, co ho ovládá, a nad čím nemá kontrolu ani on ani Vy. Dle mého můžete pro něj udělat to nejlepší, když projde homeopatickým působením (třeba i vícero homeopatik podobných jeho stavu). K tomu je potřeba provést pohovor a shromáždit co nejvíce údajů a informací, abychom zvolily co nejlépe. S pozdravem B. Gašparová
Problém s jídlem dotaz zaslal   Martina Němcová "Vážená paní doktorko, velice ráda bych Vás poprosila o pomoc s mým starším synem, který má šest a půl roku a v září nastoupí do první třídy. Vlastně už roky u nás přetrvává stejný problém (konkrétně od jeho osmi měsíců, kdy jsme začínali s příkrmy) s jeho přístupem k jídlu (odmítá jíst). Situace se poslední dva roky ještě komplikuje tím, že u něj propukla cukrovka prvního typu. Kdyby baštil, bylo by všechno mnohem jednodušší. Zkusila jsem s ním už spoustu věcí - od homeopatie, přes čínskou medicínu, kineziologii, až po doporučeného dětského psychologa v Brně, ale bez pozitivních výsledků. Právě pan psycholog to zazdil úplně, když sezení zakončil tím, že kluk se rozjí, až \"z toho\" vyroste. Z čeho má vyrůst a kdy, to jsem se nedozvěděla. Nicméně další dva roky uplynuly a nic, skoro bych řekla, že situace je čím dál horší. \r\n Syn má asi pět šest \"svých\" jídel, která točíme pořád dokola. Nikdy třeba neochutnal těstoviny a rýži, i když mu zkoušíme pravidelně nabízet. Vždycky pokusy končí na tom, že se mu začne navalovat, zpravidla ještě před tím, než se potravina vůbec dotkne jeho úst. Tentýž problém se zeleninou, jakýmkoliv ovocem, neexistuje dát do pusy maso, které není obalené v trojobalu, a tak dál... Přiznám se, že už jsem opravdu zoufalá, protože tento přístup se s cukrovkou moc neslučuje. Doktorka v diabetologické poradně na mě řve, že je kluk rozmazlený. A já už si nejsem jistá vůbec ničím. Jen mi hlava nebere, jak mohl být rozmazlený v osmi měsících, když mi zvracel rozmixované ovoce. Po dobrém to nejde, po zlém už vůbec ne. \r\nPaní doktorko, mohla by nám s naším problémem podle Vašeho názoru pomoci regresní terapie? Kdybych ji třeba absolvovala já místo syna? Neskutečně si přeju, abychom se konečně hnuli z místa...\r\n Velice Vám děkuji za Váš čas.\r\nMartina " odpověď:
Dobrý den, myslím, že problém je poněkud komplexnější a nechtěla bych ho redukovat na synovu rozmazlenost nebo že z toho vyroste. Z toho, co píšete, mám ovšem o synovi málo informací, zajímalo by mělo, jaká homeopatika například užíval, jelikož je možné, že nebyla správně zvolena nebo třeba byla nízká potence, je celá škála možností. Raději Vám napíši email. Pokud se týče regrese, je vždy velmi dobrá (i pro Vás osobně), když si budete aspoň přiměřeně vybavovat. Více odpovím v emailu. S pozdravem B. Gašparová
únava dotaz zaslal   Iveta "Dobrý den,dlouhé roky se cítím unavená,bez energie,nemůžu se k ničemu donutit,¨Sem tam mně to ale opustí a jsme nabitá neskutečnou energií,pracuju jako čert,snažím se udělat práci za rok zpátky.Bohužel to netrvá dlouho a zase se musím nutit abych vůbec něco udělala a nevypadala že jsme příšerně líná.Kdyby mi to nebylo trapné spala bych klidně do odpoledne,ve snech je mi dobře,lidi mně tam mají rádi,mám tam intimn í přátele.Vím,asi to zní dost hrozně...Do toho si poslední dobou připadám jak hypochondr,už je mi trapné k lékaři chodit,tím spíš,že ten náš mi vůbec nepomůže,vezme krev a nic nezjistí,ted jsem byla na gastro tam také nic nenašli,pak krev na štítnou žlázu,také v pořádku,ještě mně čeká vyšetření hormonů na gynekoligii,vždycky čekám,že už něco najdou a konečně mi dají něco na uzdravení ale podle všeho mi nic není-až na tu šílenou vyčerpanost,časté žaludeční problémy-téměř každý den po ránu,někdy i týden v kuse,do toho jsme po opraci kotníku-nemohla jsme pořádně chodit,je to skoro rok a stva se vůbec nelepší,je to snad horší než před operací.Ted čerstvě mně hrozně bolí za krkem-asi 6 dní-mám tam malou bouličku a je to šíleněně citlivé na dotek,přitom hýbat hlavou a krkem můžu normálně,ale bolí to jako by mi tam někdo zasekl sekeru.Podle toho všeho se cítím i psychicky-dost na dně-na venek asi vypadám normálně-až na v poslední době se stupnující hádky s manželem,ale jinak si všichni kolem myslí jak jsem v pohodě,ale já se přitom cítím uplně nanic a k ničemu,nemožná,hrozná,nepotřebná,a co je nejhorší-ještě se lituju...K večeru potřebuju klid,jak na mně děti mluví jsme nervozní až vzteklá,nesnáším se za to,ale nemůžu si pomoct.Dá se se mnou něco dělat:-))?Děkuji za případnou odpověd,Iveta" odpověď:
Dobrý den, paní Iveto, dá se s tím něco dělat. Vypadá to, že je toho na Vás moc a věci se začínají somatizovat. Nechci se tady nikterak rozepisovat, co a jak, ale u Vás bych začala regresní terapií, zde by se vidělo, co žijete. Následně bych doporučila homeopatii. Ta je na celého člověka a jeho daný stav. Vypadá to, že v těle putují nevyřešené záněty. Zatím se Vám vše daří umně skrývat pod maskou klidu (před cizími), ale nic netrvá věčně: on si Vás nikdo příliš nevšímá, když vše funguje jak má, ale nikdo není robot. Takže si sebe všímejte Vy a začněte očistu. Pokud budete chtít přijít na regresi, ráda Vás uvidím 🙂 B. Gašparová
DEPRESE dotaz zaslal   Lucie "Dobrý den,\r\njiž po několikáté se mi vrátily depresivní a úzkostné stavy. Léčím se s nimi opět antidepresivy, protože nevidím jiné východisko. Už jsem z toho ale unavená. Je i v této fázi-braní léků- vhodná homeopatie či regrese? Myslíte si že by mi to mohlo pomoct. \r\nDěkuji za odpověď. LČ" odpověď:
Dobrý den, Lucie, mohu říci, že se mi neukázalo, že by antidepresiva nějak bránila ve vybavování si minulých událostí při regresi, tudíž technicky regrese možná je. Otázka je, jestli by to pro Vás bylo úlevné v dané situaci, to bychom musely posoudit na základě rozhovoru. Homeopatie je vhodná zde v každém případě, jsou homeo na všelijaké stavy úzkosti a strachu, jen to chce opět probrat, abychom našly nejvhodnější. Antidepresiva zde také nevadí, překvapivě u mě lidé i pod antidepresivy mají na homeo reakce a zlepšují se. S pozdravem B. Gašparová
dráždivý kašel dotaz zaslal   Daniela Běčáková "Dobrý den,\r\nprosím o radu. Syn, 8 let, po několika hodinovém pobytu venku na studeném vzduchu (křičí a pusu nezavře, když si hraje) onemocněl. Teplota, poději horečka a štěkavý záchvatovitý kašel(laryngitida to není), který je hodně přes den a ještě více v noci. Dávala jsem Belladonu. Horečka už není, jen teplota, kašel neustále přetrvává bez zlepšení (4 dny). Dávám STODAL sirup. Málo pije, je mrzutý, leží,nechutenství. Mám začít dávat Bryonii alba nebo Droseru nebo Hyoscyamus niger?\r\nDěkuji za odpověď. " odpověď:
Dobrý večer, dle Vašeho popisu bych zkusila Hyoscyamus niger CH30, 5 kuliček rozpusťte do 1 dcl vody ve skleničce, zamíchejte a podávejte 3x denně do zlepšení, pak přestaňte a nechte působit (funguje třeba i měsíc, a nejen na kašel).
Borelióza dotaz zaslal   Vinka "Dobrý den, jde homeopaticky pořešit i borelióza?Pro klasickou medicínu je to, zdá se, větší a větší problém. Děkuji za odpověď" odpověď:
Dobrý den, ne webu mám jeden příklad, kdy po zjevně boreliózní skvrně nedošlo k dalším typickým projevům boreliózy a pán je dosud bez obtíží (cca 1 rok od kousnutí). V homeopatii existuje více homeopatik na boreliózu, je ale třeba vydiferencovat, jaká je zejména psychika, ale i další fyzické symptomy, a dle toho podat homeo, které se bere v řádu měsíců rozředěné ve vodě. Jakmile se "osloví" pomocí homeopatik psychika, tak dochází k reakcím a k postupnému zlepšování potíží. Samozřejmě je třeba začít co nejdříve. Dochází minimálně k výraznému zmírnění potíží.
Homeopatika při očkování dotaz zaslal   Karin "Dobrý den, prosím o radu - jaké homeopatika a v jakém dávkování byste doporučila při očkování kojence - hexavakcína, popřípadě později MMR.\r\nSynovi bude 8měsíců.\r\nDěkuji " odpověď:
Dobrý den, homeopatika se preventivně dávají před očkováním - je to např. Hypericum perfoliatum , Ledum palustre, Silicea terra, u malých dětí bych doporučila ředění CH9 rozpustit v 1 dcl vody , zamíchat a podávat malou lžičku 1-2x denně. To je ovšem preventivně. Tato homeopatika však nemusí řešit reakci dítěte po očkování, proto je potřeba sledovat symptomy, které se vyskytnou (mohou být dočasné a pominou - tehdy není třeba nic dávat, jelikož se s tím tělo vyrovnalo), pokud symptomy přetrvávají (cca více než 10 dnů od očkování), je třeba vybrat homeopatikum na míru dle projevů dítěte. Pokud nastanou varovné signály typu regresního chování, dítě nereaguje na podněty, jako dříve, malý oční kontakt, malá mimika obličeje, pak je třeba dát vědět a opět se zvolí homeopatikum na míru, které je dopředu těžké předpovědět. Po očkování se dává například Thuja ( je i na ztrátu řeči), ale prostě nevíme. Hezký večer.
Zvýšené teploty po zátěži dotaz zaslal   Klára "Dobrý den, paní doktorko, přítele trápí už téměř dva roky subfebrilie. Teplota nepřekračuje 37,7°C. Je kvůli tomu i na PN, jelikož má manuální práci a teplota se vyskytuje vždy po fyzické zátěži, když je v klidu, tak málo kdy. Má udělané snad všechny vyšetření. Na infekčním, kam jezdí co čtvrt roku, mají podezření na prodělanou žloutenku, ale nález je nejasný, hodnoty jsou pouze hraniční. Užívá několik měsíců kortikoidy, které mu jsou schopny teplotu snížit maximálně na 37,5°C. V léčbě se má dále pokračovat a čekat \"co to udělá\". Nelíbí se mi tento \"farmaceutický\" přístup, protože téměř za dva roky to nikam nevede. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla obrátit na Vás, zda má cenu a smysl podstoupit alespoň homeopatickou konzultaci? Je to už jako začarovaný kruh, z kterého nejde ven, ale tak moc bych si přála mu pomoci. " odpověď:
Dobrý den, osobně bych byla pro homeopatika. V repertoriu je nízká horečka zastoupena cca 15 homeopatiky a musí se ustanovit, kdy k projevům horečky došlo, co se stalo předtím, jaké jsou další potíže a celkový obraz. K tomu je potřeba udělat homeopatický pohovor. Takže za mě ano 🙂
schizofrenie dotaz zaslal   vratislav "Dobrý den,\r\njsem v péči odborného lékaře, který mě ambulantně již delší dobu léči se stanovenou diagnózou schizofrenie. Lze ji nějakým způsobem léčit regresní terapií? \r\nDěkuji za odpověď\r\n\r\n" odpověď:
Dobrý den, u diagnózy schizofrenie se musíme zaměřit především na přivtělené duše, které jsou v takových případech u lidí , trpících tímto onemocněním, v hojném počtu, a snažíme se s nimi dorozumět a odvést je do Světla. Spíše než regresní terapii bych zpočátku raději volila homepatii, která je rovněž zaměřena na tyto stavy (například homeopatika Anacardium orientale, Hyoscyamus niger, Platina a další jsou schopna zmírňovat obtíže). Doporučovala bych jít tedy zatím touto cestou kombinace homeopatie s postupným odvodem duší a pak, jak by se stav zlepšoval, by se mohlo přistoupit k regresím.
Cystitida dotaz zaslal   Jana "Dobrý den, prosím pěkně, velmi často po pohlavním styku u mě propukne zánět močové trubice, močových cest, je to dost bolestivé. Je mi 43 let a je to takový nekonečný příběh. Atb už nechci brát, zkoušela jsem vše možné, stejně se to vrací. Mohla byste mi prosím pomoci a poradila mi, co dělat? Děkuji Jana" odpověď:
Dobrý večer, pokud se týče opakované cystitidy, v repertoriu (jakási homeopatická kniha léků) je více než 50 homeopatik. Je možné vyzkoušet Staphysagrii CH15, 5 kuliček rozpustíte v 1,5 dcl, mírně naklepete a užíváte cca po 20 dní. Při užívání se můžete více zlobit, má to takový vliv na psychiku. Pokud se ale Vaše psychika nenachází v tomto léku, pak Staphysagria nemusí reagovat nebo bude reagovat dočasně. Proto doporučuji návštěvu homeopata, aby zvolil homeopatikum na míru.
Nespavost kojence dotaz zaslal   Jitka Válková "Dobry den,chtela bych se Vas zeptat,zda je mozne homeopatii odstranit problemy s nocnim spankem u kojence. Dceri je 6 mesicu a mame problemy,jak s uspavanim,tak i s velmi casty buzenim v noci. Zacala jsem davat uz i kasi,k tomu plne kojim,tak predpokladam,ze hladem to neni. Momentalne dceru nic netrapi,zuby a pod., ale pred 2 tydny prodelala 6-tou nemoc. Dekuji za odpoved. Preji krasny den. " odpověď:
Dobrý den, homeopatik na kojeneckou nespavost je více, ono se neřeší jen nespavost, ale celkový stav, píšete, že prodělalo šestou nemoc, tedy jak se po ní cítí a co dělá ?Pokud je dítě uplakané a na Vás fixované, můžete zkusit Pulsatillu CH 9, pár kuliček rozpuštěných ve vodě ve sklenici, trochu zamíchejte a dávejte 1 lžičku ráno a odpoledne do reakce. Pokud se dožaduje nošení a uklidní se až poté, je úzkostlivé a vyžaduje řád, podejte Arsenicum album CH9 a podávejte stejně jako Pulsatillu. Možností je více, zvažte celkovou konzultaci, kdyby potíže přetrvávaly. Mějte se pěkně.
alopecia areata barbae dotaz zaslal   Michal "Dobrý den, nedávno mi byla diagnostikována alopecia areata barbae. Jako léčba mi byla doporučena kortikoidová mast a dopňky stravy zinek a methionin. Léčba však nenese ovoce, ba naopak. Chtěl jsem se Vás zeptat, zda byste mi na základě zkušeností poradila, co by mi mohlo pomoci. Snažím se udržovat v psychické pohodě, ale není to snadné.\r\nS přátelským pozdravem Michal Z." odpověď:
Dobrý den, na alopecii je poměrně více homeopatik, záleží na tom, kdy a za jakých okolností se objevila. Také záleží na tom, na kterých místech se ztráta vlasů objevila nejdříve apod, hodnotí se celkový obraz psycho-emočně-fyzický člověka. Právě ta psychika by mě zajímala a také to , jestli se něco nestalo před objevením se potíží. Pokud předcházel zármutek, je dobré využít Phosphoricum Acidum.
úporné průjmy dotaz zaslal   Irena Kociánová "Dobrý den,\r\nhledám pomoc pro svoji maminku. Je jí 85 let, je relativně zdravá, potíže má v podstatě jen s artrózou, ale na svůj věk je velmi šikovná. Objevil se u ní chronický průjem koncem minulého roku a trval několik měsíců. Veškerá vyšetření jsou negativní, včetně endokrinologického. Nepomohlo omezení jogurtů a ovoce. Nejedná se o dráždivý tračník. Sono slinivky negativní. Doporučenou kolonoskopii se maminka bojí podstoupit. Stolice je velmi řídká, vodnata,normálně zbarvená, ráno a až 10x během dne. Zapáchá. Břicho nebolí, maminka jí normálně. Bere léky Cardilan, Kordaron,Cital, Ibuprofen,Prestarium,Colafit, Hlívu ústřičnopu, atd., permanentně.\r\nPo asi půl roční přestávce se potíže nyní vrátily. Ztrácí na váze.\r\nProsím, zda by bylo možné doporučit vhodná homeopatika.\r\nDěkuji, s pozdravem\r\nMVDr. Irena Kociánová" odpověď:
Dobrý den, zkuste pro maminku Podophyllum peltatum 9CH, 5 granulí 2x denně po týden a sledujte reakci, pokud se to nezlepší v průběhu tří týdnů, tak by bylo vhodné udělat homeopatický pohovor, kde se posbírají symptomy nejen fyzické, ale i psychické a emoční roviny a pak se hledá individuální homepatikum. S pozdravem B. Gašparová
Cystická fibróza dotaz zaslal   Jana Machovcová "Dobrý den přeju\r\n Chci se zeptat na dvě věci : první je ta genet.nemoc v předmětů.:-) Trpí jí můj ( snad už koneçně ) :-)přítel. Je mu 44,bydlí u Brna. ( Proto Vy) . Nechci aby mi tak nějak brzy umřel, když už konečně ...:-) I když dle statistik již 14 let přežívá. Zjištěno asi před 6 lety po pneumotoraxu. Ten následoval po zápalu plic. Ten býval v životě častý. Homeopatika? Regrese?\r\nJe to duchovně vyspělý muž. Překladatel z několika jazyků. Má devítiletého syna. Ve Starání se o sebe laxní, jak se vyjádřil 🙂 ale moc rád bude řešit.... A jelikož můj život teď závisí na jeho, tak se \" musím\" po snažit. 😉 Ale vážně, nechci aby trpěl. Ani aby brzy umřel. Byla by ho škoda. Když by šlo pomocí v tomto, což mi prosím odsouhlastě, či odpovězte že ne, tak by ještě stálonza to vyřeš it jeho obscese( ale to jistě vyloží sám) Už tedy pominulo zároveň se zjištěním této nemoci, nic méně se mohou kdykoliv projevit zpět. Všimla jsem si náznaků, dříve než mi o nich řekl. \r\nA ta druhá věc, to měl být můj problém. A už dlouho přemýšlím o regresy. Měla by li smysl? Obsc\r\nKompul.porucha\r\n Trhám si vlasy. Už dobrých 31 let 🙁 Následně pojídání vlasové cibulky. ... No já vím... Ach jo. Snažím se snažím vůlí...leč přečasto marně. Psychiatrické léky taky nezabraly. .\r\nDěkuji za odpověď a těším se na případnou spolupráci Machovcová Jana\r\n\r\n:-)" odpověď:
Dobrý den, odpovím Vám na email, ale co chci říci, je, že ze všeho je cesta ven, byť může být i pomalejší. Pokud půjde vybavování při regresi a člověk informace bude snášet, jsou regrese dobré. Stejně tak i homeopatie, která v těchto případech pracuje s vrstvami 🙂
nespavost dotaz zaslal   Simona Muchová "Dobrý den, po přestěhování cca půl roku trpím nespavostí, budím se několikrát za noc, protože nemohu dýchat. Jakmile vstanu, problémy s dýcháním jsou pryč. Tuším, že mě někdo nebo něco dusí, ale nechápu, proč jenom v noci, jako by mi někdo nebo něco říkali ,,NESPI\"!!!" odpověď:
Dobrý den, zde bychom se měly podívat na Vaše nové bydlení, co se tam děje, pohovořit a promluvit s "osazenstvem". Zároveň bych ale doporučila se podívat i na Vás (regresně či pomocí homeopatie), protože tyto věci bývají propojeny, samozřejmě není náhoda, že bydlíte právě tam. Také by mě zajímalo, zda nejsou nějaké potíže se spaním i v minulosti. S pozdravem B. Gašparová
dotaz dotaz zaslal   Miluše Totová "paní doktorko, moc prosí o pomoc ohledně svého syna, kterému je 38 let, loni se oženil, nyní čekají rodinu, problém je v to ,že syn má takový zvláštní styl komunikace, neadekvátně reaguje na běžnou mluvu chová se velmi infantilně, dětsky, mám takový pocit,jako, že má i z určitých věcí strach nevěří si.Když mu to vytknu, tím víc tlačí na pilu, nelíbí se to nikomu ani mě ani jeho ženě" odpověď:
Dobrý den, zkusíme se na to podívat, odpovím Vám v emailu. Píšete, že reaguje dětsky a je infantilní, má 38 let. Na druhou stranu se oženil a čekají rodinu. To je krok k dospělosti a odpovědnosti. Věřím, že to nějak půjde 🙂
Autoimunitní onemocnění štítné žlázy dotaz zaslal   Zuzana "Dobrý den, u lékaře mi bylo kdysi zjištěno toto onemocnění, myslíte že by mohla pomoci alternativní léčba? Nechci brát doživotně hormony.\r\nDíky za odpověď Zuzana" odpověď:
Dobrý den, myslím, že pomůže, existují homeopatika na dysfukce štítné žlázy, je potřeba udělat pohovor o Vašem celkovém psychosomatickém stavu s výběrem vhodných homeopatik. Ty se pak berou delší dobu a sleduje se stav.
neadekvátní reakce na stres dotaz zaslal   Anolinda "Dobrý den, celý život mě trápí, že neumím zvládat stres - i kvůli věcem, při kterých prakticky o nic nejde, mám dle mého názoru přemrštělou stresovou reakci: stresový průjem, nechutenství, nemůžu se na nic jiného soustředit, velká tréma, nevolnost...prostě pro moje tělo je všechno velký problém! Je mi 33 let, teď jsem na mateřské a jen si přivydělávám, jinak mám dost psychicky náročnou práci...Nechci tomu ustupovat, vím, že za chvilku by pro mě bylo stresující třeba jet busem do města...Chtěla bych s tím zkusit něco dělat: nechci skončit na benzodiazepinech nebo to řešit alkoholem! Máme to v rodině - otec se léčil s depresí, všelijaké ty úzkostné poruchy. uměla byste mi pomoc? Děkuji za odpověď." odpověď:
Dobrý večer, velmi bych se přimlouvala u Vás za homeopatickou léčbu, tím by se mělo začít, existují homeopatika na panické stavy, úzkosti a různé typy strachů, ale nedají se podávat způsobem - máš paniku, dostaneš toto, máš stres, dostaneš toto, vždy se musí udělat homeo rozhovor s člověkem, abychom pochopili, v čem žije a jaké je jeho trauma (neuvědomované) či traumata. Pak se hledá pro Vás co nepodobnější homeopatikumči více léků, které berete nejméně tři měsíce. Dále je možno jít regresně do těchto obav, z čehož nemusíte mít strach :), jelikož se noříme do traumat, které už byly, čiliže dnes Vám už nic nehrozí, Vaše stavy jsou jen restimulace prožitých traumat, kdy opravdu šlo o život. Pro několikerém průchodu situací a uvědomění si , o co opravdu jde, potíže ustupují. Nevím, jestli je to srozumitelné, říkám to hodně zkratkovitě. Tak moje odpověď zní - jen do toho !
Gardnerella dotaz zaslal   Lenka "Dobrý den, potřebovala bych poradit, zda je možné pomocí homeopatie odstranit gardnerellu. V loňském roce jsem prodělala těžký, opakovaný zánět dutin a byla jsem léčena nitrožilně antibiotiky. ( Na většinu antibiotik jsem alergická...) Po léčbě a současně s nástupem klimakteria se u mne objevila gardnerella - projevuje se nepříjemným výtokem a občasným pobolíváním v podbřišku. Lékař mi předepsal Entizol, ale já nechci užívat další antibiotika. (Z loňské léčby jsem se vzpamatovávala rok.)Zatím jsem problém řešila vaginálními probiotiky - zabrala jen na krátkou dobu. Moje tělo velice dobře reaguje na homeopatika - vyléčila jsem si jimi trvale dlouholetou silnou sennou rýmu. Dal by se homeopaticky řešit i můj současný problém? Mockrát děkuji za opověď. S pozdravem Lenka" odpověď:
Dobrý den, z Vašeho popisu to vypadá, že se zánět v těle přesunul v mírnější či spíše chroničtější podobě do pohlavních orgánů. Homeopatika nejsou specificky podávána na tu či onu nemoc či bakterii, je třeba ve Vašem případě vychytit Váš psycho-emočně-fyzický stav PŔED zánětem dutin, co jste prožívala, co jste řešila. Kromě toho je třeba očistit homeopaticky tělo po masivním zásahu ATB. Gardnerella je jinak benigní součástí vaginální flóry, čiliže je-li přemnožená, je potřeba vše uvést do rovnováhy. Z tohoto titulu se právě dělá komplexní homeopatický pohovor a vybírá se co nejpřesnější lék pro Vás. Takže za mě - jděte do toho :). S pozdravem B. Gašparová
neplodnost dotaz zaslal   barca "Dobrý den,\r\nje mi 38 let, a už čtvrtým rokem se snažíme s přítelem o miminko. Byli jsme na vyšetření. Přítel má spermiogram v pořádku, mně zjistili nízký amh=0,38, tzn. již malá zásoba vajíček. Jinak mám hormony vpořádku. Menzes mám pravidelnou a ovulaci měřím pomocí proužků, mám ji 12-13 DC. Cvičím Mojžíšovou metodou, vyzkoušela jsem různé bylinky, shiatsu...Bylo navrženo IVF. Přítel ale nechce dítě tímto způsobem. Myslíte, že by mi homeopatie pomohla? Děkuji za odpověď. " odpověď:
Dobrý den, je potřeba vychytit Vaše psychické rozpoložení a nastavení, proč se tak děje, což můžeme dělat prostřednictvím homeopatie, ale i regrese. Dále mě samozřejmě zajímají i Vaše tělesné potíže, co kdy byly. Jde o celkový obraz, na jehož základě se hledají pro Vás homeopatika. Pokud se týče těhotenství, porodu, ale i neplodnosti, homeopatické repertorium ( taková tlustá kniha s léky) uvádí cca 50 léků, ze kterých musíme pro Vás vybrat co nejbližší. Homeopatie pomáhá nejen otěhotnět, ale celkově se uzdravovat. Takže ano 🙂 S pozdravem B. Gašparová